یکی از مهمترین اتصالاتی که برای نصب بسیاری از لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد اتصالات پلی اتیلن می باشد. هر یک از این اتصالات بر اساس جدیدترین استانداردهای بین ‌المللی تولید و طراحی می‌ شوند. مزیت اتصالات پلی اتیلن موجب شده که بسیاری از افراد جهت اجرای بیشتر لوله ها و محکم کردن لوله های صنعت آبیاری و غیره از آنها استفاده نمایند. اتصالات پلی اتیلن به صورت پیچی مورد استفاده قرار می گیرند و شما برای خریداری آنها باید به برخی از نکات دقت داشته باشید. کاربرد اتصالات پلی اتیلن برای شبکه توزیع آب و همچنین کشاورزی بیشتر است. نصب کردن این اتصالات بدون نیاز به دستگاه جوش می باشد و بسیار آسان انجام خواهد شد. در ادامه برخی از مهم ترین مزیت های این اتصالات را معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

مزیت اتصالات پلی اتیلن

معرفی انواع مزیت اتصالات پلی اتیلن

به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که این اتصالات دارند در پروژه‌ های بسیار مهم صنعتی از این اتصالات استفاده می‌ شود. برخی از این ویژگی هایاین اتصالات عبارت هستند از :

  1. مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت در برابر خوردگی یکی از مهمترین مزیت های اتصالات پلی اتیلن می باشد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که خوردگی یکی از پرهزینه ‌ترین مشکلات به وجود آمده در سیستم های لوله کشی است. بسیاری از شهرها برای اینکه کاهش زنگ زدگی در لوله ها داشته باشند از اتصالات پلی اتیلن استفاده می کنند.

  1. مقاومت در برابر فرسودگی

مقاومت در برابر فرسودگی اتصالات پلی اتیلن یکی دیگر از ویژگی ‌ها و مزیت‌ های شان می باشد. اتصالات پلی اتیلن انعطاف پذیر هستند و دارای ساختار سفت و سخت نمی باشند. همچنین باید به خوبی بدانید که مقاومت فوق‌ العاده ‌ای در برابر فرسودگی از خود نشان می ‌دهند. برخلاف بسیاری از اتصالاتی که پلاستیکی هستند باید بدانید اتصالات پلی اتیلن در برابر هر حوادث غیر منتظره مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهند.

  1. مزیت اتصالات پلی اتیلن؛ طول عمر طولانی

اتصالات پلی اتیلن از جمله محصولات ایمن و بادوام برای زیر ساخت ‌های لوله‌ کشی شناخته می ‌شوند. شما باید به خوبی بدانید که یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های  اتصالات پلی اتیلن طول عمر طولانی آنها می باشد. همین ویژگی موجب می گردد که شما بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال بتوانید از این اتصالات استفاده کنید و نیازی به تعویض آنها نداشته باشید.

  1. سازگاری با محیط زیست

علاوه بر خصوصیات فیزیکی که اتصالات پلی اتیلن دارند باید بدانید که به عنوان یک مزیت می‌ توانیم سازگاری با محیط زیست آنها را نام ببریم. تولید این نمونه از اتصالات نسبت به اتصالات غیر پلاستیکی به انرژی کمتری نیاز خواهد داشت. به همین دلیل باید به خوبی بدانید که این اتصالات با محیط زیست سازگاری بی ‌نظیری ایجاد می ‌کنند.

  1. وزن سبک بودن اتصالات

سبک وزن بودن اتصالات پلی اتیلن نسبت به اتصالاتی که فلزی هستند از دیگر مزیت ‌های آنها شناخته می‌ شود، به همین دلیل به راحتی آنها را می توانید حمل کنید.

  1. نصب آسان اتصالات

برای نصب انواع اتصالات پلی اتیلن به دستگاه ها و تجهیزات خاصی نیاز پیدا نمی‌ کنید. همین ویژگی به عنوان یک مزیت مهم اتصالات پلی اتیلن شناخته می‌ شود. اتصالات پلی اتیلن در برابر فشار و ضربه های سنگین مقاومت زیادی از خود نشان می ‌دهند.

  1. هزینه خریداری مناسب

قیمت مناسب اتصالات پلی اتیلن نسبت به بسیاری از دیگر اتصالات به عنوان یکی دیگر از انواع ویژگی های آن شناخته می شود. شما با کمترین هزینه می توانید انواع اتصالات پلی اتیلن را از عمده فروشان خریداری کنید.

  1. مقاومت در برابر مواد شیمیایی

مقاومت بالای اتصالات پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی و همچنین حلال های شیمیایی از دیگر ویژگی ‌ها و مزیت ‌های این اتصالات به شمار می ‌رود. اتصالات پلی اتیلن ایمنی لازم را دارند و به راحتی روی لوله ها نصب می شوند. با توجه به شرایط مکانی و همچنین آب و هوایی شما می توانید این اتصالات را مورد استفاده قرار دهید. در واقع نصب آنها در بیشتر مناطق با شرایط متنوع انجام می شود  و هیچ اختلالی درون آنها به وجود نمی آید.

خرید لوله

جمع بندی مزیت اتصالات پلی اتیلن

همانطور که در مقاله بالا خواندید، خانواده پلی اتیلن ها به خصوص اتصالات آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. اگر قصد خرید لوله و اتصالات از بهترین متریال ها را دارید، می توانید با مجموعه پلی اتیلن بازار در ارتباط باشید.

برای خرید و یا اطلاع از قیمت می توانید با شماره های درج شده در قسمت درباره ما تماس حاصل نمایید.

اتصالات پیچی پلی اتیلن، اتصالات فاضلابی پلی اتیلن، اتصالات فشارقوی پلی اتیلن و…