اتصالات upvc از مواد سخت شده ساخته شده است که به دلیل ویژگی ها و مزیت هایی که دارد، در صنایع پتروشیمی، تاسیسات زیر دریایی، دریاچه های مصنوعی، آکواریوم های بزرگ و غیره کاربرد دارند.

این نوع اتصالات، دارای سطح صاف و صیقلی هستند که رسوب و زنگ زدگی در سطح داخلی آن اتفاق نمی افتد. در نتیجه؛ جریان و حرکت سیالات با افت فشار مواجه نمی شود. از مزایای دیگر آن، می توان به ماندگاری و طول عمر بالا، مقاوم بودن در برابر آتش، مقاوم در برابر کلر و مواد شیمیایی و ایمن از خوردگی، نصب و اجرای سریع و راحت، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و همچنین مقاومت در برابر ضربه و فشار اشاره کرد. البته باید به این نکته اشاره کرد که اتصالات upvc دارای انواع متعددی است که هر کدام از آن ها، دارای کاربرد مخصوص به خود هستند. در ادامه تعدادی از این کاربرد ها مورد بررسی قرار گررفته است.

انواع اتصالات upvc و کاربرد آن ها

همانطور که گفته شد، اتصالات upvc دارای انواع مختلفی است که در ذیل با انواع و کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.

  • بوشن upvc: بوشن در واقع یک نوع اتصال دهنده ی انواع لوله upvc به هم می شود.
  • زانو ۹۰ درجه upvc: از این نوع اتصالات، برای تغییر مسیر ۹۰ درجه ای لوله های upvc استفاده می شود.
  • شیر توپی upvc: از این نوع اتصالات برای باز و بسته شدن مسیر جریان مایعات در خطوط لوله کشی  های مختلف استفاده می شود‌.
  • تبدیل upvc: برای بیشتر یا کم شدن سایز لوله های upvc کاربرد دارد.
  • مهره و ماسوره upvc: یکی از انواع اتصالات upvc، مهره و ماسوره می باشد. که در جهت اتصال دو لوله upvc، تعمیر یا گسترش آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • کپ upvc: از این نوع اتصالات می توان در جهت مسدود کردن انشعابات لوله های upvc استفاده کرد.
  • مغزی upvc: کاربرد این نوع اتصال را می توان نصب دو نوع اتصال رزوه ای با سایز برابر دانست.
  • مغزی تبدیلی upvc: این نوع اتصالات در نصب و اتصال دو نوع اتصال روزه ای با سایز غیر یکسان کاربرد دارد.

اتصالات upvc دارای انواع دیگری می باشد که میتوان به تعدادی از آن ها همچون؛ تبدیل یکسره دنده، چهارراه چسبی، سه راه ۴۵ درجه، اتصال فیتینگی، سراه تبدیل ناف دنده، رینگ و فلنج، سرشلنگی و فلنج آب بند اشاره کرد.

اتصالات upvc

جمع بندی

همانطور که در موارد فوق الذکر مطالعه نمودید، اتصالات در صنایع لوله کشی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند. و با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات پیشرفته ای در صنایع لوله کشی به وجود آمده است. اتصالات یو پی وی سی از این قبیل تجهیزات می باشند. که تمامی صنایع به خصوص صنایه انتقال آب و فاضلاب از طرفداران بسیاری برخوردار می باشند.

مجموعه پلی اتیلن بازار ارائه دهنده انواع این محصولات در سطح گسترده ای می باشد. اگر قصد خرید لوله و اتصالات آن را دارید می توانید با این مجموعه در ارتباط باشید.