لوله ها بر اساس عوامل مختلفی از جمله جنس و کاربردشان به دسته های گوناگون تقسیم می‌شوند. که به وسیله اتصالات مختلف می توانند به یکدیگر متصل شده و یا تغییر جهت دهند. که در این مقاله قصد داریم با تعدادی از پرکاربرد ترین لوله ها و اتصالات 5 لایه و ویژگی هایشان آشنا شویم. 

لوله و اتصالات 5 لایه پلی اتیلن

این لوله ها، از پلاستیک های منعطف ساخته شده اند. مزایای بسیار این لوله ها باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا کند و جایگزین لوله های بتنی، فولادی و…شود . این لوله ها در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد هستند. 

از کاربرد های آن ها می‌توان به انتقال آب شهری و روستایی، احداث شبکه های گازرسانی، شبکه های زهکشی، شبکه های آبیاری تحت فشار قطره ای و بارانی، فاضلاب های صنعتی، شبکه‌های فاضلاب شهری و روستایی، آبیاری های متحرک، کانال های تهویه، روکش کابل برق و غیره اشاره کرد .

دلیل استفاده از این لوله ها در مصارف گوناگون، وجود ویژگی های منحصر به فردی از جمله وزن سبک، عمر و دوام طولانی مدت، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر پوسیدگی، نصب آسان، مقرون به صرفه بودن می باشد. برای اتصال این لوله ها می توان از انواع اتصالات 5 لایه استفاده نمایید.

خرید لوله و اتصالات

لوله پلیکا

لوله پلیکا یا pvc از جنس ترموپلاستیک ها ساخته شده اند. کاربرد این لوله ها در بسیاری از صنعت ها و واحد های تولیدی مشهود است. لوله های پلیکا در سایزها و فشارهای مختلف موجود هستند و هر کدام از آنها، کاربرد متفاوتی  دارند. به طور کلی، از مصارف گوناگون pvc ها می‌توان به کاربرد های شهری و روستایی، انتقال فاضلاب، پوشش کابل های برق و مخابرات، شبکه آبرسانی و…اشاره‌ کرد .لوله های pvc از مزایای بیشتری به نسبت لوله های قدیمی برخوردارند. این لوله ها، در فشار های مختلف از ضعیف تا قوی موجود هستند و همه آنها در برابر زنگ زدگی، مواد شیمیایی و اسیدها و ضربه مقاوم هستند. استفاده از اتصالات 5 لایه برای متصل نمودن این لوله ها نیز کاربرد دارد.

لوله پلاستیکی

لوله های پلاستیکی از پرکاربردترین لوله ها در صنایع مختلف و ساختمان سازی هستند. این لوله ها به دلیل مزایای بیشتر جایگزین لوله های فلزی شدند و به نسبت آنها برتری یافتند. دلیل این برتری وجود ویژگی هایی از جمله مقاومت در برابر پوسیدگی، حرارت و حتی  مواد شیمیایی میباشد. علاوه بر آن عمر بسیار طولانی دارند و کمتر در معرض خرابی و نشتی قرار می‌گیرند. 

اتصالات 5 لایه

پس از افزایش جمعیت و نیازهای جوامع انسانی، راه های جدیدی برای آبرسانی کشف شد و استفاده از لوله ها متداول شد. اولین لوله ها از جنس فلز بودند اما به مرور زمان، لوله های با کیفیت تری از جمله لوله های پلی اتیلن جایگزین آنها شدند. این لوله های جدید، نیاز به اتصالات 5 لایه دارند. در ادامه  به بررسی برخی از اتصالات 5 لایه می‌پردازیم.

 اتصالات کوپلی

این نوع اتصالات 5 لایه، از جنس برنج ساخته شده اند و نصب بسیار راحتی دارند، به طوری که برای متصل کردن آنها تنها یک آچار کافیست. از مزایای اتصالات کوپلی پنج لایه می‌توان به باز کردن آسان تر اتصالات، نصب آسان، مقاومت در برابر عوامل مختلف و…اشاره‌ کرد. اما این اتصالات به نسبت سایر اتصالات پنج 5 هزینه بیشتری دارند.

اتصالات پرسی

این اتصالات با روش پرس تولید می شوند. از این رو آن ها را اتصالات پرسی پنج لایه می نامند. در این شیوه امکان نشت به حداقل می‌رسد . از ویژگی های اتصالات پرسی می‌توان به آب بندی مناسب، جلوگیری از نفوذ آب و نصب آسان آن ها اشاره‌ کرد. این اتصالات شامل انواع مختلفی از جمله درپوش پرسی، رابط تو پیچ، زانو پرسی و… می‌شوند.

اتصالات کلمپی

اتصالات کلمپی مطمئن ترین روش اتصال لوله های 5 لایه هستند زیرا در فرایند تولید آنها، به جای پیچ و مهره از کمربند های سفت‌ کننده مخصوص اتصالات استفاده شده است .علاوه بر این، استحکام بسیار بالایی دارند و به راحتی نصب می‌شوند.

اتصالات 5 لایه

خرید اینترنتی لوله و اتصالات 5 لایه

همانطور که مشاهده نمودید، خانواده لوله و اتصالات 5 لایه کاربرد بالایی در صنایع لوله کشی دارند. اگر قصد خرید لوله و اتصالات از بهترین متریال ها را دارید، می توانید با مجموعه پلی اتیلن بازار در ارتباط باشید.

برای خرید و یا اطلاع از قیمت می توانید با شماره های درج شده در قسمت درباره ما تماس حاصل نمایید.