صفحه اصلی
مجله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن را می توان تحولی شگرف در عرصه ی صنعت دانست. که با جنس و خاصیت های متفاوت و منحصر به فردشان پس از ورود به بازار کاربری های ویژه ای را به خود اختصاص دادند. پلی اتیلن ها در واقع جنسشان پلاستیک است با این تفاوت که از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشند. این انعطاف پذیری لوله های پلی اتیلن و شکل پذیری راحت شان در برابر فرایند های شیمیایی و فیزیکی و به خصوص در هنگام نصب، بسیار حایز اهمیت بوده و از امتیازات و ویژگی های برجسته ی این لوله ها به حساب می آید، و همین امر باعث شد خیلی زود جای لوله های فلزی را بگیرند. زیرا لوله های فلزی در مقایسه با لوله های پلی اتیلنی از انعطاف پذیری کمتری برخوردارند.

ما انواع متفاوتی از پلی اتیلن را در صنعت در اختیار داریم و لازم به ذکر است که نوع ماده پلی اتیلنی که در ساخت لوله های پلی اتیلنی به کار می رود، با انواع آن که برای ساخت موارد دیگری استفاده می شود تفاوت بسیاری دارند.

در زندگی روزمره مان با وسایل بسیاری سر و کار داریم که همه شان از جنس پلی اتیلن می باشند. مانند کیسه های پلاستیکی، ورق های پلاستیکی، فیلم های دوربین، و یا بطری های آب معدنی و غیره…

از دیگر مزایای لوله های پلی اتیلن به جز انعطاف پذیری بالا، می توان به قیمت و هزینه ی مناسب شان اشاره داشت. زیرا قیمت این لوله ها به دلیل اینکه از پلاستیک تهیه می شوند در مقایسه با لوله های دیگر، مثلا لوله های فلزی به شکل قابل توجهی کمتر است. به همین دلیل هم بود که در سالهای اخیر این لوله ها جای بسیاری از لوله های فلزی را در کاربری های مختلف گرفتند.

ارسال دیدگاه

تماس بگیرید