صفحه اصلی
مجله پلی اتیلن

آشنایی با لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن برای استفاده در اطراف منازل بسیار پیشنهاد می شوند. این لوله ها به دلیل به صرفه بودن شان از لحاظ مختلف جز اولین انتخاب ها در زمینه ساخت و ساز و تولید می باشند. خصوصا اگر قرار نباشد لوله های پلی اتیلن در معرض  تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند، بهترین گزینه ها خواهند بود. تهیه آنها برای مصارف شخصی و جزیی نیز اصلا کار سختی نیست و به راحتی در دسترس عموم قرار گرفته است. زیرا که با مراجعه به نزدیک ترین فروشگاه مربوط به مصالح ساختمانی می توانید لوله مورد نیازتان را به راحتی در اختیار داشته باشید. از جمله مصارف شخصی ای ممکن است خودتان در خانه به آن بر بخورید و نیاز داشته باشید، می توان به لوله های موجود در زیر سینک ظرف شویی یا رو شویی در سرویس بهداشتی و یا بخشی از لوله های به کار رفته در زیر زمین خانه ها اشاره کرد.

لوله های پلی اتیلن به جز در برابر آفتاب مستقیم، در شرایط آب و هوایی معتدل بسیار کار آمد بوده و از دوام و مقاوت قابل توجهی برخوردار اند. و در مواردی که به انعطاف پذیری بالایی در هنگام نصب نیاز است، عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهند. عموما این لوله ها را در بخش هایی نظیر انتقال آب غیر آشامیدنی برای مصارف خاص، انتقال آب برای مصارف آشامیدنی، انتقال فاضلاب و غیره به کار می برند.

در هنگام خرید و کاربری مورد نیازتان از لوله های پلی اتیلن باید توجه داشته باشید که این لوله ها دارای سایز ها و اندازه های متفاوتی هستند که هر کدام برای کار و موقعیت مشخصی طراحی و ساخته شده اند.

لوله های پلی اتیلن در حالت کلی به دو دسته ی عمده تقسیم بندی می شوند:

  • لوله های پلی اتیلنی تک جداره
  • و لوله های گلی اتیلنی دو جداره

که به شرح مشخصات فنی و کابربرد این دو دسته از پلی اتیلن ها خواهیم پرداخت.

ارسال دیدگاه

تماس بگیرید