لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن را می توان تحولی شگرف در عرصه ی صنعت دانست. که با جنس و خاصیت های متفاوت و منحصر به فردشان پس از ورود به بازار کاربری های ویژه ای را به خود اختصاص دادند. پلی اتیلن ها در واقع جنساش پلاستیک است با این تفاوت که از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشند. این انعطاف پذیری لوله های پلی اتیلن و شکل پذیری راحت شان در برابر فرایند های شیمیایی و فیزیکی و به خصوص در هنگام نصب، بسیار حایر اهمیت بوده و از امتیازات و ویژگی های برجسته ی این لوله ها به حساب می آید، و همین امر باعث شد خیلی زود جای لوله های فلزی را بگیرند. زیرا به نظر می رسید لوله های فلزی در مقایسه با لوله های پلی اتیلنی از انعطاف پذیری کمتری برخوردارند.

لوله های پلی اتیلن بازار پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن

ما انواع متفاوتی از پلی اتیلن را در صنعت در اختیار داریم و لازم به ذکر است که نوع ماده پلی اتیلنی که در ساخت لوله های پلی اتیلنی به کار می رود، با انواع آن که برای ساخت موارد دیگری استفاده می شود تفاوت بسیاری دارند.
در زندگی روزمره مان با وسایل بسیاری سر و کار داریم که همه شان از جنس پلی اتیلن می باشند.. مانند کیسه های پلاستیکی، ورق های پلاستیکی، فیلم های دوربین، و یا بطری های آب معدنی و غیره…
از دیگر مزایای لوله های پلی اتیلن به جز انعطاف پذیری بالا، می توان به قیمت و هزینه ی مناسب شان اشاره داشت. زیرا قیمت این لوله ها به دلیل اینکه از پلاستیک تهیه می شوند در مقایسه با لوله های دیگر، مثلا لوله های فلزی به شکل قابل توجهی کمتر است. به همین دلیل هم بود که در سالهای اخیر لوله های پلی اتیلنی جای بسیاری از لوله های فلزی را در کاربری های مختف گرفتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *