//انواع پلی اتیلن از نظر چگالی

انواع پلی اتیلن از نظر چگالی

  • کاربرد های LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم)

این نوع از پلی اتیلن نیز در موارد متعددی کاربرد دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  1. صفحات مقاوم در برابر خوردگی
  2. قسمت هایی که نیازه به قابل جوش بودن و ماشین شدن دارند.
  3. قسمت هایی که نیاز به انعطاف پذیری بالا دارند.
  4. بسته بندی های پلاستیکی
  5. سرسره های پارک های بازی
  • کاربرد ها UHMWPE (پلی اتیلن با چگالی خیلی بالا)

این محصولات نیز در کامپوزیت سپر ماشین ماشین کاربرد دارند. همچین ابزار کوهنوردی از این نوع محصولات به صورت بخشی از ماده اولیه محصولات در CORD  و webbing  استفاده می شود. در اسنوبرد نیز ار ترکیب آن ها با فیبر های کربنی استفاده می شود. در کاربرد های مختلفی در عرصه پزشکی نیز برای این نوع از پلی اتیلن برشمرده میشود. در صنعت نیز این این محصول برای برای تولید pvc  مربوط به درها و پنجره ها استفاده می شود. در صنعت کابل نیز در عین انعطاف پذیر به عنوان یک روکش مناسب برای مقاومت در برابر اسیب دیدگی های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاربرد ها LLPDE ( پلی اتیلن با چگالی کم خطی)

این ماده نیز تقریبا در تمام بازار های مرسوم برای پلی اتیلن نفوذ کرده است. این پلی اتیلن برای کیسه های پلاستیکی و صفحات پلاستیکی ،در جایی که ضخامت کمتر نسبت نوع  LDPE مورد قبول است، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در بسته بند های پلاستیکی، کیسه ها، روکش ها، درپوش ها، لوله ها، سطل ها و محفظه ها، روکش دار کردن کابل ها , عایق های محفظه و بشیتر در لوله گذاری که دارای خاصیت انعطاف پذیری باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر پلی اتیلن های نیز هر کدام کاربرد های متعددی خواهند داشت و این خود گواهی بر پر استفاده بودن این ماده با توجه به خصیصه های آن است.

By |2018-03-17T10:40:52+04:30مارس 17th, 2018|مقالات|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

تماس بگیرید